Депутатите приеха и на второ четене Законопроекта за изменение и

...
Депутатите приеха и на второ четене Законопроекта за изменение и
Коментари Харесай

Окончателно: Прекратява се концесията за пристанище Росенец

Депутатите одобриха и на второ четене Законопроекта за изменение и допълнение на Закона за надзор по използване на ограничаващите ограничения предвид на дейностите на Русия, дестабилизиращи ситуацията в Украйна. Законопроектът беше признат с гласовете на 144 депутати и с това решение на народните представители, прекратяването на концесията на пристанище " Росенец " към този момент е реалност, съобщи БГНЕС.

От ГЕРБ-СДС 63 депутати гласоподаваха " за ", от ПП-ДБ 49 депутати гласоподаваха " за ", от " Възраждане " 37 депутати гласоподаваха " срещу ", от Движение за права и свободи 32 депутати гласоподаваха " за ", от Българска социалистическа партия 15 депутати гласоподаваха " срещу ", а от Има Такъв Народ не гласоподава нито един народен представител.

По предложение на Хамид Хамид от Движение за права и свободи законопроектът се прегледа и на второ четене в пленарна зала още през днешния ден. Преди това обаче от " Възраждане " се възпротивиха, тъй като имат оферти, които желаят да внесат сред първо и второ четене и са го съобщили по време на дебата, а Хамид им отговори, че по време на разискванията на този законопроект не е имало изказвания за публицистични оферти в законопроекта. Преди гласуването на предлагането на Хамид обаче стенограмата на дебата беше тествана, с цел да се види дали от " Възраждане " са съобщили, че ще създадат оферти сред първо и второ четене. Според заместник-председателя на Народно събрание Росица Кирова в стенограмата не е имало сходни изказвания. В последна сметка предлагането на Хамид беше гласувано и признато със 136 гласа " за ", а при прегласуването беше признато с 136 гласа " за ".

Напрежението в пленарна зала още веднъж се повиши. От Българска социалистическа партия и от " Възраждане " разкритикуваха заместник-председателя на Народното събрание Росица Кирова.

Георги Гьоков от Българска социалистическа партия съобщи: " Оплескахте доста крепко работата. " Последва и четене на отчет за второ четене на законопроекта от страна на Хамид Хамид от Движение за права и свободи, само че дружно с това се появи нова доза напрежение в пленарна зала. Оказа се, че депутатът Димо Дренчев от " Възраждане " е желал да направи процедура, само че съгласно парламентарната група на " Възраждане " Кирова е дала думата първо на Хамид. Всички народни представители на ПГ на " Възраждане " се струпаха пред парламентарната естрада и започнаха да спорят със заместник-председателят на Народното събрание. В последна сметка Хамид прочете отчета, а вместо Дренчев от парламентарната естрада приказва водачът на " Възраждане " Костадин Костадинов. " Това което се случва в това Народно събрание минава всевъзможни граници. Защо изнасилвате толкоз брутално правилника? ", запита Костадинов. /БГНЕС
Източник: faktor.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР