Тесла: Деца под 18 по тъмно в заведение сами? Глоба до 5 000 лева за родителите
Депутатите гласят тежки санкции за родители на деца, които са сами, без компаньон в заведения след открития вечерен час. Деца, които не са навършили 18 години, би трябвало да бъдат придружавани от родител в заведения за хранене или забавление след 22 часа, а хлапетата под 14-след 20 часа.
Такива промени гласят депутатите гласят промени в Закона за здравето, които ще бъдат гласувани на второ четене в Народното събрание. 23 февруари е крайният период за оферти за промени в Закона за здравето сред първо и второ четене.
Проектът сплотява два законопроекта - импортирани в Народното събрание от депутати от ГЕРБ-СДС, ИНТ, ДПС-Ново начало и БСП-ОЛ, както и от ППДБ.
Родител, който не съпровожда детето си в заведение след 20 часа, в случай че е до 14-годишна възраст, и след 22 часа, в случай че не е навършило 18 години, се санкционира с санкция от 2 хиляди до 5 хиляди лева, а при наново нарушаване глобата е от 5 хиляди до 10 хиляди лева, плануват измененията.
В случай, че одобрят глобите, народните представители ще би трябвало да ги изчислят в евро.
Парламентът следва да създадат и други промени в Закона за здравето, в това число и за качеството и количеството на храните за пациентите в лечебните заведения.
Промяната цели да предотврати даването на пациенти на дребни количества некачествена храна. С законопроекта депутатите желаят да затегнат и разпоредбите за потребление на божествен газ и за профилактичните медицински прегледи.
Народните представители обмислят да наложат нови наказания за всеки, който придобие, държи или популяризира предопределен за поемане диазотен оксид (райски газ). Въпросните лица ще бъдат наказвани с отнемане от независимост до 5 години и санкция до 5 хиляди лева Това няма да важи единствено за божествен газ за медицински цели.
Когато веществото е в огромни размери, наказването е затвор от 2 до 8 години и санкция от 10 хиляди до 20 хиляди лева, плануват измененията. Да бъде неразрешено и шофирането на автомобил след приложимост на божествен газ, оферират депутатите.
Такива промени гласят депутатите гласят промени в Закона за здравето, които ще бъдат гласувани на второ четене в Народното събрание. 23 февруари е крайният период за оферти за промени в Закона за здравето сред първо и второ четене.
Проектът сплотява два законопроекта - импортирани в Народното събрание от депутати от ГЕРБ-СДС, ИНТ, ДПС-Ново начало и БСП-ОЛ, както и от ППДБ.
Родител, който не съпровожда детето си в заведение след 20 часа, в случай че е до 14-годишна възраст, и след 22 часа, в случай че не е навършило 18 години, се санкционира с санкция от 2 хиляди до 5 хиляди лева, а при наново нарушаване глобата е от 5 хиляди до 10 хиляди лева, плануват измененията.
В случай, че одобрят глобите, народните представители ще би трябвало да ги изчислят в евро.
Парламентът следва да създадат и други промени в Закона за здравето, в това число и за качеството и количеството на храните за пациентите в лечебните заведения.
Промяната цели да предотврати даването на пациенти на дребни количества некачествена храна. С законопроекта депутатите желаят да затегнат и разпоредбите за потребление на божествен газ и за профилактичните медицински прегледи.
Народните представители обмислят да наложат нови наказания за всеки, който придобие, държи или популяризира предопределен за поемане диазотен оксид (райски газ). Въпросните лица ще бъдат наказвани с отнемане от независимост до 5 години и санкция до 5 хиляди лева Това няма да важи единствено за божествен газ за медицински цели.
Когато веществото е в огромни размери, наказването е затвор от 2 до 8 години и санкция от 10 хиляди до 20 хиляди лева, плануват измененията. Да бъде неразрешено и шофирането на автомобил след приложимост на божествен газ, оферират депутатите.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




