Дебютантът в Шампионската лига азербайджанският Карабах стигна до историческа първа

...

"Карабах" измъкна равенство срещу "Атлетико" Мадрид

Дебютантът в Шампионската лига азербайджанският " Карабах " стигна до историческа първа точка в шампионата след домакинско 0:0 против любимеца " Атлетико " Мадрид.

Испанците, които доближиха до финала на конкуренцията два пъти в предходните четири сезона, играха четвърт час с човек повече, само че не съумяха да вкарат гол и да стигнат до първия си триумф в акцията. След 3 изиграни мача те имат единствено 2 точки.

Босненският вратар на домакините Ибрахим Сехич направи добър мач, като през първото полувреме отрази рискови удари на Яник Ферейра Караско и на Антоан Гризман, а малко преди почивката Хосе Мария Хименес засече центриране от корнер, само че на сантиметри край задачата.

" Атлетико " имаше преимущество и в 54-ата минута Гризман вкара топката в мрежата, само че попадението не беше зачетено поради засада.

В 71-ата минута Дино Ндлову от домакините също получи късмет да се разпише, само че ударът му от границата на наказателното поле профуча над гредата.

Четири минути по-късно Ндлову беше отхвърлен от игра след втори жълт и червен картон поради симулативно рухване в наказателното поле.

До края Фернандо Торес с глава и Гризман получиха положителни благоприятни условия да донесат успеха на гостите, само че не откриха задачата.