Датчанката Каролин Вожняцки спечели с 6:2, 5:7, 6:3 срещу Анастасия

...

Вожняцки продължава в Рим след трудна победа над латвийка

Датчанката Каролин Вожняцки завоюва с 6:2, 5:7, 6:3 против Анастасия Севастова от Латвия и се класира на четвъртфиналите на шампионата по тенис за дами в Италия. Победителката от Откритото състезание на Австралия ще срещне Анет Контавейт в идващия си мач, откакто естонката се наложи с 6:2, 7:6(3) против американката Винъс Уилямс.
Вожняцки завоюва три пробива против Севастова в първия сет и го приключи точно по време на подаването на латвийката, която обаче изравни резултата във втората част. Датчанката поведе с 2:0 гейма, само че Севастова върна пробива и изравни за 2:2, след което двете тениситки завоюваха по един гейм на личен сервис и си размениха по един пробив за 4:4. Вожняцки поведе с 5:4 след спомагателни разигравания в деветия гейм и стигна до разиграване за мача в десетия, само че Севастова го избави и взе идващите две точки, с цел да изравни още веднъж резултата. Впоследствие латвийката завоюва пробив на 15 за 6:5 и го отбрани на личен сервис за крайното 7:5. Вожняцки завоюва единствения пробив в последния сет за 4:2 и постави завършек на срещата с първата опция на личен сервис. Мачът продължи общо 2:16 часа.