Държавната дума на Русия прие на първо четене законопроект, предвиждащ

...
Държавната дума на Русия прие на първо четене законопроект, предвиждащ
Коментари Харесай

В Русия ожесточават присъдите за диверсия

Държавната дума на Русия одобри на първо четене законопроект, предусещащ пожизнен затвор за измама. В Наказателния кодекс на Руската федерация би трябвало ще бъдат включени три нови члена - " Насърчаване на диверсионна активност ", " Обучение за осъществяване на диверсионна активност ", " Организиране на диверсионна общественост и присъединяване в нея ", написа съветската секция на Би Би Си, базирайки се на съветски медии.

Въпреки че Русия нахлу в Украйна при започване на годината, по думите на ръководителя на Държавната дума Вячеслав Володин, страната му продължава да " приема бежанци " и " остава отворена за влизане и излизане на непознати жители ". Затова " приемането на (тези) законопроекти е фундаментално значима стъпка, нужна за отбрана на страната ни ", добави той.

Първият член - " Помощ за измама " (склоняване, набиране, въоръжаване, финансиране за осъществяване на диверсия) - планува наказване от 8 до 15 години затвор с санкция от 300 хиляди (8600 лв) до 700 хиляди рубли (20 000 лв). При потребление на служебното състояние - от 10 до 20 години затвор с санкция от 500 хиляди до един милион рубли. Организирането, както и финансирането на измама, ще се санкционират с отнемане от независимост от 15 до 20 години. Максималното наказване по члена е пожизнен затвор.

Лице, което реши да премине образование за подготовка на измама (физическа и психическа подготовка, правила за работа с оръжия, експлозиви, отровни и други субстанции за осъществяване на диверсия), ще получи затвор от 15 до 20 години или пожизнен затвор.

Въпреки това, съгласно записка към члена, човек се освобождава от наказателна отговорност, в случай че е уведомил управляващите за образованието за бойкот или е съдействал за разкриването на закононарушение и идентифицирането на други лица, участващи в такива действия.

Третият препоръчан член открива отговорност за образуване на диверсионна общественост (ръководство, агитация и поддръжка на диверсии) от 15 до 20 години отнемане от независимост или пожизнен затвор с санкция до един милион рубли. Участието в такава общественост се санкционира със затвор от 5 до 10 години и с санкция до 500 хиляди рубли. За това закононарушение не се планува пожизнен затвор.

Василий Пискарьов, съавтор на законопроекта, изяснява нуждата от обособени нови членове от Наказателния кодекс на Руската федерация по следния метод: " Вече направихме всичко, с цел да блокираме тези, които финансират тероризма, само че забравихме за диверсията ", пише .
Източник: faktor.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР