Далас победи Нешвил с 3:2 и изравни рекорд в НХЛ

...

Далас изравни рекорд, Генцел вкара стотния си гол в НХЛ

Далас победи Нешвил с 3:2 и изравни връх в НХЛ за голове при числено преимущество в границите на първите си два мача.

Джо Павелски, Денис Гурянов и Рууп Хинц се разписаха в тази среща, а в предната, още веднъж против същия противник, Старс приключиха с 5/8 за победа със 7:0.

Така Старс изравниха върховете на Питсбърг от 1995/1996 и Детройт от 1942/1943 с осем гола от пауърплей в границите на първите си два мача за постоянния сезон.
Джейк Генцел вкара стотния си гол в НХЛ по-малко от две минути преди края на постоянното време и Питсбърг победи с 3:2 Ню Йорк Рейнджърс. Пенс започнаха последната третина с пасив от една шайба, само че Джаред Маккан изравни и Генцел донесе четвъртата поредна победа за тима след старт на постоянния сезон с две провали.

Брайън Ръст също се разписа и Тристан Джари избави 20 шайби за тима на Питсбърг, който стартира с 4-0 в семействата си за първи път от сезон 2013/2014 насам. Колин Блекуел и Райън Сторм пък бяха точни за Рейнджърс, а Игор Шестьоркин бе определен на вратата пред Александър Георгиев и приключи с 16 спасявания.