Далас Маверикс сложи край на рекордната серия на Милуоки Бъкс

...

Далас прекъсна победната серия на Милуоки

Далас Маверикс постави завършек на рекордната серия на Милуоки Бъкс от 18 следващи победи, откакто се наложи като посетител със 120:116 в дуел от НБА.

Успехът на "маврите " е изключително впечатляващ, защото те го реализираха без контузения си водач Лука Дончич, който няма да играе в идващите няколко седмици поради навехнат гален. В отсъствието на словенеца диригенстската палка бе излъчена сред Кристапс Порзингис и Сет Къри, които приключиха с по 26 точки. Дориан Фини-Смит пък добави 15 точки за 18-ата победа на Далас от началото на сезона.

За домакините от Милуоки над всички още веднъж бе гръцкият национал Янис Антетокунбо, който вкара цели 48 точки и добави към тях 14 битки. Само други двама негови съотборници обаче доближиха до двуцифрен точков актив, което в последна сметка се оказа решаващо за първата загуба на "елените " от близо 40 дни.

Шампионът Торонто Раптърс реализира експресивен триумф със 133:113 при семейството си на Кливланд Кавалиърс. Баскетболистите на треньора Ник Нърс поведоха с 18 точки още преди края на първата четвърт и нямаха никакви усложнения да затворят мача с разлика. Паскал Сиакам бе най-полезен за Торонто с 33 точки, 26 добави Норман Пауъл, а с 20 точки остана ветеранът Кайл Лаури.
За Кливланд Колин Секстън и Дариус Гарланд бяха най-резултатни с 25 и 20 точки надлежно.

Хюстън Рокетс направи незабравим поврат и победи със 109:107 като хазаин Сан Антонио Спърс.

"Ракетите " изоставаха с 25 точки минута преди края на първото полувреме, само че водени от Ръсел Уестбрук съумяха да сътворят поврат в самия завършек на срещата. Така Хюстън взе и самобитен реванш за загубата си от Сан Антонио след 2 продължения преди няколко седмици, когато съдиите не признаха постоянна забивка на Джеймс Хардън, което в последна сметка ги лиши и от успеха тогава.
Уестбрук приключи мача с 31 точки и 10 битки, до момента в който Хардън добави още 28 точки. За Сан Антонио най-резултатен бе ветеранът ЛаМаркъс Олдридж с 19 точки, а Брин Форбс добави още 18.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада (НБА), резултати:

Детройт - Вашингтон 119:133
Торонто - Кливланд 133:113
Хюстън - Сан Антонио 109:107
Мемфис - Маями 118:111
Милуоки - Далас 116:120
Оклахома - Чикаго 109:106
Финикс - Портланд 110:111