Главният секретар на МВР Кандев: Имаше натиск
" Дадохме всичко от себе си. Не като опрощение. Бях безусловно наясно какъв брой надълбоко е пропукано доверието на хората в изборния развой. Ясни ми бяха и опитите за пазаруване на гласове ". Това разгласи в прочувствен среднощен пост във фейсбук изпълняващия функционалностите на основен секретар на Министерство на вътрешните работи Георги Кандев.
" За късото време, което имах, не си разреших нито ден комфорт. Нито момент съмнение. Работих с ясната мисъл, че всяко деяние или безучастие има значение. Че зад всяка бюлетина стои човек. Направихме всичко по силите си този развой да бъде по-честен. По-защитен ", написа той.
Кандев изяснява, че знае по какъв начин една борба не поправя цяла система, само че всяка смяна стартира с отхвърли да се примириш.
" Имаше напън. Имаше опозиция. Но освен. С сътрудниците от цялата страна доказахме, че системата не е изгубена. Нищо от това нямаше да е допустимо без непоколебимата поддръжка и религия на премиера Андрей Гюров и политическото управление на Министерство на вътрешните работи, отпред с министър Емил Дечев ", показва индивидът, който сега е на най-високия професионален пост в Министерство на вътрешните работи.
И продължава: Не настоявам, че сме съумели да променим всичко. Но мога да кажа, че не се огънахме. Не затворихме очи. Не се предадохме. И в случай че през днешния ден даже един човек е повярвал, че гласът му има значение - значи си е коствало. България заслужава почтен избор. Не на следващия ден. Не в миналото. Сега. "
" За късото време, което имах, не си разреших нито ден комфорт. Нито момент съмнение. Работих с ясната мисъл, че всяко деяние или безучастие има значение. Че зад всяка бюлетина стои човек. Направихме всичко по силите си този развой да бъде по-честен. По-защитен ", написа той.
Кандев изяснява, че знае по какъв начин една борба не поправя цяла система, само че всяка смяна стартира с отхвърли да се примириш.
" Имаше напън. Имаше опозиция. Но освен. С сътрудниците от цялата страна доказахме, че системата не е изгубена. Нищо от това нямаше да е допустимо без непоколебимата поддръжка и религия на премиера Андрей Гюров и политическото управление на Министерство на вътрешните работи, отпред с министър Емил Дечев ", показва индивидът, който сега е на най-високия професионален пост в Министерство на вътрешните работи.
И продължава: Не настоявам, че сме съумели да променим всичко. Но мога да кажа, че не се огънахме. Не затворихме очи. Не се предадохме. И в случай че през днешния ден даже един човек е повярвал, че гласът му има значение - значи си е коствало. България заслужава почтен избор. Не на следващия ден. Не в миналото. Сега. "
Източник: novinite.bg
КОМЕНТАРИ




