Д вете най-важни проучвания на американската агенция J.D. Power са

...
Д вете най-важни проучвания на американската агенция J.D. Power са
Коментари Харесай

Отличиха Hyundai за вградените технологии в колите

Д вете най-важни изследвания на американската организация J.D. Power са за качество на новите коли и технологиите, които се вграждат в тях. Първият показател бе изненадващо извоюван от RAM, до момента в който в този момент Genesis оглавява класацията за задоволеност на клиентите от внедрените в автомобила технологии (J.D. Power 2021 U.S. Tech Experience Index (TXI) Study).

Статистиката споделя, че първото място е за Genesis (луксозното поделение на Hyundai (634 точки), следван от Cadillac (551), Volvo (550), BMW (545) и Mercedes-Benz (523). Първата позиция при всеобщите марки е за Hyundai (519), следван от KIA (510) и така нататък

“Цените на новите коли са най-високите до момента, което частично се дължи на по-високото равнище на съдържание”, разяснява Кристин Колодж от J.D. Power. “Това е добре, в случай че притежателите получават качество за парите си, само че някои функционалности наподобяват като загуба на пари за притежателите.”

Проучването открива, че по-малко от половината притежатели са употребявали едвам 1 от 3 технологии през първите 90 дни. Най-честата причина за това е, че тези технологии са ненужни. Една такава технология е за връзка сред лидера и пасажерите.

От друга страна са вградената в огледалото камера за задно виждане и камерата за преглед към земята, които са най-високо ценени от притежателите.

Сред изводите на изследването са, че дилърите играят извънредно значима роля за усещането и потреблението на технологиите. Друг извод е обвързвано с технологията за надзор с жестове за избрани функционалности. Собствениците на коли с тази технология оповестяват за доста проблеми с нея (41 казуса на 100 автомобила). Тази технология е и с най-ниска задоволеност от клиентите за втора поредна година. Точно противоположното, технологията за шофиране с един педал при някои електрически автомобили носи доста висока задоволеност на притежателите, освен това обвързвана с доста малко проблеми.

Накрая би трябвало да отбележим и резултата на Tesla, която е неофициалният водач с резултат 668. Неофициално, тъй като компанията не позволява на J.D. Power да прави изследване измежду клиентите й в 15 щата, само че в другите 35 Tesla се показва ослепително.

Следете ни на всички места и когато и да е с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от и.

За още любопитно наличие от Vesti.bg последвайте страницата ни в.



КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР