Четирикратната шампионка и бивша №1 в света Серина Уилямс отпадна

...

Серина загуби от аржентинка при завръщането си на корта

Четирикратната шампионка и някогашна №1 в света Серина Уилямс отпадна във втория кръг шампионата в Рим с награден фонд 1.58 милиона евро.

Американката загуби в първия си дуел от конкуренцията от аржентинката Надя Подороска с 6:7(6), 5:7 за близо два часа игра.

За Уилямс това беше първи мач след отпадането ѝ на полуфиналите на Откритото състезание на Австралия през февруари.

В първия сет двете си размениха по два пробива, а в тайбрека Подороска поведе с 5:1 и 6:3. Уилямс съумя да изравни 6:6, само че загуби идващите две точки, а с това и сета.

Във втората част аржентинката имаше преднина от 5:2, след което Серина Уилямс изравни 5:5. Подороска завоюва подаването си, а в 12-ия гейм стигна до пробив и затвори дуела с първия си мачбол.

За Подороска това е трета победа в кариерата против тенисистка от Топ 10 в света.