Често са завършвали със сълзи, а на един ужасен лятен

...

Сълзотворен газ, драма в последния издих и Газа, разбиваща стаята на Глен Ходъл: Англия срещу Белгия през годините

Често са завършвали със сълзи, а на един ужасяващ лятен чай приключи със сълзотворен газ.

Дори когато им липсваше драма на терена, в продължение на 70 години срещите сред Англия и Белгия в никакъв случай не бяха лишени от тематики за диалог, връщайки се към равенството 4-4 на Световното състезание в Швейцария през 1954 година

Англия водеше в своя колективен мач с 3-1 13 минути преди края и даже след втория гол на Нат Лофтхаус в мача, който изведе Трите лъва напред с 4-3 в добавеното време, хората на Уолтър Уинтърботъм бяха разочаровани от автогол на Джими Дикинсън. Трите лъва бяха победени с 4-2 от защитаващия първенеца Уругвай на четвъртфиналите и на фона на първите обвинявания във футбола за допинг, Западна Германия завоюва първата златна звезда на фланелките си.

Първият спомен на този сътрудник от англо-белгийската драма беше мачът от Европейското състезание през 1980 година, обезобразен от безчинство в Торино.

Първоначално изглеждаше положително решение на BBC да реалокира Синия Пе...