Черно море завърши 0:0 при домакинството на Славия в мач

...

С груба игра Славия измъкна нулева равенство срещу Черно море във Варна

Черно море приключи 0:0 при семейството на Славия в мач от 4-ия кръг на efbet Първа лига, игран на стадион “Тича ” във Варна. “Моряците ” търсиха трите точки през целия дуел, до момента в който противникът накъсваше играта с груби фалове, търкаляне по тревата, бавене, провокации и всевъзможни други способи отвън феърплея. В последна сметка грозният “футбол ” на гостите се оказа задоволителен за точката в тази среща, а за домакините остана разочарованието, че не стигнаха до успеха. “Белите ” доиграха последните 10 минути и 5-те продължение с човек по-малко, откакто за втори жълт картон бе изпъден Димитър Велковски.

От самото начало на срещата играчите на Славия одобриха играта в личната си половина. В 10-ата минута Исмаил Иса получи топката на фланга, финтира футболист на “белите ”, пусна пас по земя към Аристот Ндонгала, който стреля, само че едва и право в ръцете на вратаря. В 40-ата минута Патрик Андраде насочи топовен изстрел от отдалеченост, като топката профуча доста близо над напречната греда. Малко преди почивката “белите ” записаха първия си прецизен удар, който обаче бе избавен без проблеми от Иван Дюлгеров.

В 52-рата минута Панайотов пусна пас по земя към Исмаил Иса, който догони топката в дребния пеналт, само че макар че легна на шпагат, не съумя да я засече. Само 4 минути по-късно Мартин Минчев отигра технично центриране към фланга и пусна топката паралелно на вратата, където Исмаил Иса изпревари бранителя Гамаков и съумя да нанесе удар, само че топката срещна крайници на легналия на шпагат бранител на Славия.

Дани Кики можеше да донесе трите точки за своите, в продълженията на мача. Халфът на варненци бе фаулиран в наказателното поле, само че основният рефер отсъди нарушаването на 5-6 метра отвън пеналта. Въпреки това Кики насочи добър изстрел от директния свободен удар, само че стражът на гостите съумя да избави.

Така Черно море заема втора позиция в класирането с актив от 8 точки, колкото има и Арда, само че е с по-лоша голова разлика. В идващия кръг “моряците ” гостуват на Ботев Враца. Срещата е на 9 август, петък от 18 часа.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Мирослав Енчев, Димитриос Хантакиас, Цветомир Панов, Аристоте Ндонгала (55-Дани Кики), Патрик Андраде (72- Йонуц Няго), Васил Панайотов (83-Жордао Кардосо), Мартин Минчев, Родриго. /moreto.net
Източник: dnesplus.bg