Черно море записа загуба при гостуването си на Левски в

...

Тежка загуба на Черно море при гостуването на Левски

Черно море записа загуба при гостуването си на Левски в мач от 33-ия кръг на Първа професионална лига. “Моряците ” отстъпиха с 1:5 на стадион “Георги Аспарухов ”. Единствения гол за варненци означи Дани Кики в 87-ата минута.

Черно море първи стигна до голова обстановка в мача. В 13-ата минута Аристот Ндонгала засече с глава центриране отляво, само че от близо стреля неопределено. Само три минути по-късно домакините откриха резултата. Станислав Костов с глава засече центриране отдясно на Станислав Иванов и остави беззащитен Георги Китанов за 1:0. В 20-ата Левски стигна до втори гол. Паулиньо засече подаване на Илия Юруков отдясно в се разписа за 2:0. В 32-ата Давиде Мариани направи резултата типичен за “сините ” от границата на вратарското поле, откакто преди този момент Станислав Иванов направи несполучлив опит да стреля към вратата.

В първата минута на втората част Станислав Костов получи пас от Паулиньо в наказателното поле, отстрани с едно допиране Георги Китанов, и прати топката в мрежата за 4:1. В 84-ата Станислав Иванов се разписа с глава след центриране отляво за 5:0. В 87-ата Дани Кики засдече с крайник центриране на Мартин Минчев и оформи крайното 5:1 за Левски.

В идващия кръг Черно море приема отбора на Ботев Пловдив. Мачът е идната събота, 18 май, от 15:30 часа на стадион “Тича ” във Варна.

Съставът на Черно море: Георги Китанов, Стефан Станчев, Пламен Димов, Виктор Генев, Мaртин Костадинов, Аристот Ндонгала (82-Родриго), Васил Панайотов, Дани Кики, Петър Витанов (74-Георги Илиев), Мартин Минчев, Жоржиньо (62-Радослав Василев). /moreto.net
Източник: dnesplus.bg