„Черно море” записа втора победа в първа футболна лига. На

...

Черно море удави Славия

„ Черно море” записа втора победа в първа футболна лига. На стадион " Тича " във Варна " моряците " надвиха над „ Славия” с 1:0 и са с цялостен актив от точки след първите два кръга. Единственият гол в мача вкара Матиас Курьор през втората част. Столичани са с един триумф и едно проваляне.

Двата тима изиграха едва първо полувреме, в което не нанесоха нито един прецизен удар. Първата обстановка в мача бе за гостите, само че Людовик Соарес стреля неопределено. В 13-та минута Николай Златев би от 20-тина метра, само че топката мина настрана от вратата на Славия.

В 40-та минута още веднъж Николай Златев стреля рисково, само че топката мина на сантиметри над вратата. В 45-та минута бе най-чистото състояние през първата част. Мазир Сула изведе Матиас Курьор отляво, той навлезе в наказателното поле на гостите и стреля, само че за шанс на " белите " топката мина настрана от вратата.

В 49-та минута Славия можеше да открие резултата. Иван Минчев стреля доста рисково от директен свободен удар, фронтално против вратата на домакините, само че вратарят Иван Дюлгеров сподели отлична реакция и мазета топката в корнер. В 54-та минута Черно море откри резултата. Мазир Сула изведе в отлична позиция отляво в наказателното поле на гостите Матиас Курьор, който технично прокара топката сред краката на вратаря Светослав Вуцов и вкара за 1:0.

В 71-та минута гостите можеха да изравнят резултата, само че вратарят Иван Дюлгеров съумя да избие топката след мощен удар на Кемело Нгуена. В 75-та минута Йон Бакеро бе открит в отлична позиция в наказателното поле на Черно море, само че стреля доста неопределено. В 85-та минута Иван Дюлгеров съумя да избие топката след рисков удар на национала Радослав Кирилов.
Източник: lupa.bg