Черно море победи Славия с минималното 1:0 в мач от

...

Курьор осигури минимален успех на Черно море над Славия

Черно море победи Славия с минималното 1:0 в мач от 2-рия кръг на Първа лига. Матиас Курьор означи победното попадение на стадион " Тича ".

Двубоят бе проследен от Димитър Бербатов, юношата на варненци Илиан Илиев-младши, някогашният футболист на отбора Константин Мирчев и Петър Величков.

През първото полувреме " моряците " се задоволиха с притежанието на топката, до момента в който гостите насочиха два точни удара. Равенството се резервира до почивката.

След паузата домакините поведоха. Мазир Сула изведе Матиас Курьор самичък против Светослав Вуцов и от дребен ъгъл нападателят преодоля противниковия пазач за 1:0.

До края на конфликта Иван Дюлгеров избави удари на Кемельо Нгена и Ради Кирилов, с цел да резервира мрежата си суха.

Черно море заема втората позиция в класирането с цялостен актив от 6 точки след два изиграни мача. Славия е на 7-ото място с 3 пункта.