Черно море победи Добруджа с 4:2 в последната си контрола

...

Атанас Илиев се завърна с гол и греда за Морето срещу Добруджа

Черно море победи Добруджа с 4:2 в последната си контрола от зимната подготовка. Спарингът се организира на стадион „ Тича “, а преди него варненци показаха тима за пролетния дял от шампионата. Попаденията за домакините вкараха Алекс Фернандес, Наско Илиев и на два пъти Исмаил Иса. За гостите две попадения осъществя Денислав Ангелов, оповестява формалният уебсайт на клуба.

В 4-ата минута след центриране отляво на Александър Василев, топката падна на волето на Атанас Илиев, който стреля, само че уцели страничната греда. В 13-ата минута след неточност на вратаря Християн Христов Живко Атанасов и Петър Босанчич поредно стреляха в мелето в дребния пеналт, само че топката срещна телата на бранители на Добруджа.

В 29-ата минута Черно море удари още една греда. След центриране в наказателното поле, защитник, в опита си да почисти топката, уцели страничния дирек на Християн Христов. Топката мина по голлинията, а Васил Панайотов за малко да я вкара в мрежата, само че бе блокиран от бранител.

В 43-ата минута Черно море поведе в резултата. Алекс Фернандес бе изведен самичък против вратаря Християн Христов и осъществя за 1:0.

Край на първо полувреме.

Начало на второ полувреме.

Георги Георгиев размени Иван Дюлгеров на почивката.

В 48-ата минута Васил Панайотов опита удар от границата на наказателното поле, само че вратарят избави. В 51-вата минута Алекс Фернандес подхвана контраофанзива, пусна вляво към Велислав Василев, който нахлу в наказателното поле, излъга вратаря и стреля от дребен ъгъл, само че уцели гредата.

В 54-ата минута Денислав Ангелов изравни. След попадението юношата на Черно море със знак сподели уважението си към почитателите на „ моряците “.

В 56-ата минута Черно море поведе с 2:1. Атанас Илиев бе изведен самичък против вратаря на гостите и не сгреши.

Веднага по-късно Николай Златев размени Велислав Василев.

В 61-вата минута след добра офанзива отляво и последвало центриране в наказателното поле, Денислав Ангелов с летящ плонж с глава изравни – 2:2.

В 65-ата минута Даниел Димов, Исмаил Иса, Арлинд Дакай и Стефан Велев влязоха на местата на Петар Босанчич, Наско Илиев, Васил Панайотов и Виктор Попов.

В 70-ата минута Росен Стефанов, Мартин Дичев, Матеус Машадо, Бер Бейхан и Мишаел Алвес се появиха в игра.

В 86-ата минута Мишаел Алвес центрира отляво и Исмаил Иса с глава направи резутата 3:2. Веднага по-късно Николай Златев проби отдясно и центрира в наказателното поле, където още веднъж Иса с глава вкара за 4:2.

Съставите:

Черно море:Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Петар Босанчич, Виктор Попов, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Мазир Сула, Велислав Василев, Александър Василев, Алекс Фернандес, Атанас Илиев.

Добруджа:68. Хрсистиян Христов, 18. Петко Цанков, 72. Даниел Стоянов, 28. Денис Динев, 67. Ахмед Адемов, 77. Янчо Андреев, 99. Шериф Осман, 7. Божидар Чуканов, 8. Мартин Милушев, 9. Денислав Ангелов, 10. Ивайло Лазаров.
Източник: darik.bg