Черно море и Созопол завършиха 1:1 в контролна среща на

...

Черно море върти 1:1 със Созопол в контрола

Черно море и Созопол приключиха 1:1 в контролна среща на стадион " Тича " във Варна. В спаринга взеха присъединяване всички налични футболисти на " моряците ", като дуела пропуснаха националите Виктор Попов, Илиан Илиев - Младши и Иван Дюлгеров, както и контузеният Исмаил Иса.
Снимка: ПФК Черно море  Черно море върти 1:1 със Созопол в контрола
Още във втората минута " моряците " можеха да открият резултата. Касми центрира в наказателното поле към Вилела, той с глава смъкна топката към Родриго Енрике, който стреля, само че стражът на гостите избави. Малко по-късно Касми опита изстрел от границата на наказателното поле, само че се подхлъзна и не затрудни вратаря на Созопол. " Моряците " упражниха напън и създаваха всичко по-интересно в срещата, само че по този начин и не съумяха да завършат офанзивите си по най-хубавия метод. Гостите пък разчитаха най-вече на контраатаки. В 36-ата минута Касми откри Лъчезар Йорданов в наказателното поле, който стреля от придвижване, само че около вратата.
Треньорът на Черно море Илиан Илиев направи 8 промени на почивката. На терена останаха вратарят Георги Георгиев, Стефан Станчев и Мартин Дичев. В игра се появиха Даниел Димов, Влатко Дробаров, Стефан Велев, Леандро Андраде, Васил Панайотов, Матиас Курьор, Велислав Василев и Геоеги Божилов.

В 50-ата минута Черно море поведе в резултата. Велислав Василев получи пас от Георги Божилов и центрира на задна греда, където Леандо Андраде с крайник насочи топката в мрежата на Созопол за 1:0. Веднага по-късно добра офанзива отляво приключи с центриране на Матиас Курьор към Георги Божилов, който стреля с глава, само че вратарят избави. В 55-ата минута Стефан Станчев получи травма и бе сменен от Павел Георгиев.
В 56-ата минута Васил Панайотов стреля от към 25 метра, само че около вратата.В 65-ата минута Георги Божилов откри зад тила на бранителите Матиас Курьор, който овладя с глава и стреля от въздуха, само че около страничната греда. След многоходова офанзива, предходна през Стефан Велев, Павел Георгиев и Велислав Василев, последния стреля, кълбото се отби в защитник и стигна до Мартин Дичев, който от към 30 метра насочи топовен удар, само че вратарят Роман Васенев съумя с плонж да избави, влизащата в далечния ъгъл топка.

В 72-рата минута Даниел Димов фаулира Венци Гюзелев в наказателното поле, а Трайо Гроздев трансформира отсъдената дузпа в гол - 1:1. В 83-ата минута Васил Панайотов стреля рисково от дъгата на наказателното поле, само че откакто топката среща тялото на защитник излезе в корнер. Веднага по-късно Велислав Василев центрира по земя към Георги Божилов, който чукна топката пред вратаря, само че право в тялото му.

Съставите:

Черно море: Георги Георгиев, Емил Янчев, Мирослав Енчев, Стефан Станчев, Мартин Дичев, Мехди Букаси, Лъчезар Йорданов, Родриго Енрике (17-Павел Георгиев), Файсел Касми, Родриго Вилела, Денислав Ангелов.

Созопол: Роман Васенев, Петър Кюмурджиев, Георги Радев, Мариян Димитров, Диян Лефтеров, Ивайло Иванов, Стефан Стойнов, Яни Николов, Сава Савов, Иван Колев, Трайо Гроздев (Антонио Ласков, Диян Молдованов, Венцислав Гюзелев, Росен Андонов, Ариф Ферадов).
Източник: fakti.bg