Челси срази Нюкасъл с 2:1 като гост на Сейнт Джеймсис

...

Автогол в края донесе победа на Челси срещу Нюкасъл

Челси съкруши Нюкасъл с 2:1 като посетител на " Сейнт Джеймсис Парк " и продължава новата акция без изгубена точка. " Сините " надделяха " свраките " с надвит гол в 87-ата минута на мача от трети кръг на Премиършип.

Всичко по-интересно на терена се случи в заключителните 20 минути. Челси не съумя да поведе в 72-ата, откакто отдалечен удар на Антонио Рюдирер срещна напречната греда. Три минути по-късно бе отсъдена малко съмнителна дузпа в интерес на лондончани за нарушаване против Маркос Алонсо. Зад топката застана Еден Азар и с безмилостен удар даде преднина на Челси и откри головата си сметка за новия сезон. Нюкасъл изравни в 83-ата минута посредством Хоселу, само че и този гол не бе изцяло постоянен, откакто създателят на паса ДеАндре Йедлин удари с лакът в лицето Оливие Жиру, преди да отнеме топката и да я качи на главата на Хоселу. Челси стигна до успеха в 87-ата минута, когато след подаване по земята на Маркос Алонсо, американецът Йедлин отклони топката в личната си врата. В другия неделен мач от кръга Фулъм победи Бърнли с 4:2 на собствен терен. Освен Челси с цялостен актив от девет точки са Ливърпул и Уотфорд. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg