Челси спокойно гледа към четвъртфиналите на Шампионската лига след 2:0

...

Челси с решителна крачка към 1/4-финалите

" Челси " умерено гледа към четвъртфиналите на Шампионската лига след 2:0 против френския отличник " Лил " в първия осминафинал в Лондон.

Кай Хаверц осъществя в 8-ата минута, а в 63-тата Кристиан Пулишич обезпечи добър задатък на европейските първенци.

Резлтатът е изцяло законосъобразен, " сините " можеха да завоюват и по-убедително.

По-интересен бе конфликтът " Виляреал " - " Ювентус " (1:1), а поради резултата, следва и по-интересен реванш. Рекордният зимен трансфер за целия свят пред януари Душан Влахович даде преднина на гостите в 32-ата секунда(!), а 66-ата Дани Парехо изравни.

В 13-ата мин. Ло Селсо удари греда за " жълтата подводница ". И двата тима имаха обстановки за продобиване на срещата.

Първите осминафинали приключват в сряда с мачовете " Бенфика " - " Аякс " и " Атлетико " (Мадрид) - " Манчестър Юнайтед ".