Челси се върна на победния път във Висшата лига след

...

"Челси" обърна "Астън Вила", две дузпи помогнаха

" Челси " се върна на победния път във Висшата лига след сложен триумф с 3:1 като посетител на " Астън Вила " в мач от 19-ия кръг. " Сините " стигнаха до трите точки с поврат и се изравниха с втория във краткотрайното класиране " Ливърпул ", който обаче има мач по-малко.

На " Вила Парк " домакините поведоха в 28', когато Рийс Джеймс си означи автогол. " Челси " веднаха реализира напън и отговори с тъкмо изпълнена дузпа от Жоржиньо в 34'.

" Сините " продължиха да владеят самодейността и през втората част. В 56' влезлият като запаса на почивката Ромелу Лукаку бе прецизен след подаване на Калъм Хъдсън-Одой, с което оформи обрата.

Крайното 3:1 пристигна с нова дузпа на Жоржиньо, осъществена в третата минута от добавеното време. Така халфът влезе в историята на Висшата лига, подобрявайки върха за вкарани дузпи в границите на една календарна година. Той към този момент има 10 през 2021 година - една повече от Мат Льо Тисие (1994 г.) и Стивън Джерард (2014 г.).
Снимка: Getty Images
Така " Челси " се отърси от двете следващи равенства и събра 41, колкото има и " Ливърпул ". Води водачът и настоящ първенец на Англия " Манчестър Сити " с 47 точки. " Вила " е на десетото място с 22 точки.

В идващия кръг " Челси " приема " Брайтън ", а бирмингамци почиват, защото дуелът им с " Лийдс " бе отсрочен поради проблеми с контузени и инфектирани с ковид в състава на противника.
Източник: btvnovinite.bg