Челси и Евертън постигнаха трудни победи с по 2:1 над

...

Челси и Евертън постигнаха трудни победи в Купата на Лигата

Челси и Евертън реализираха сложни победи с по 2:1 над четвъртораздедни противници във втория кръг на шампионата за купата на лигата на Англия по футбол.

АФК Уимбълдън взе неочакван задатък на " Стамфорд Бридж " в 19-ата минута. Джеймс Тийл вкара от дузпа, отсъдена за нарушаване на вратаря Роберт Санчес против Хари Пел в наказателното поле. Челси имаха голямо преимущество във владеенето на топката, само че съумя да стигне до равнене едвам в последните секунди на първото полувреме, когато британският юношески национал Нони Мадуеке също се разписа от дузпа след нарушаване в пеналта против него.

Резервата Енцо Фернандес оформи обрата в 72-ата минута с първия си гол за клуба след прекосяването си в състава на лондончани с рекорден за английския футбол трансфер през февруари от Бенфика.

Донкастър пък изтеза гостуващия Евертън, който има мъчно начало на сезона във Висшата лига с три загуби в първите си три мача и без маркиран гол. Домакините, които са последни в Лига 2, поведоха малко след почивката, откакто Джо Айрънсайд засече с глава в мрежата центриране от корнер.

Новото попълнение в състава на гостите Бето въпреки всичко изравни в 73-ата минута при дебюта си за Евертън, а малко по-късно той удари и гредата след изстрел с глава. Две минути преди края мърсисайдци въпреки всичко стигнаха до успеха след независима акция на Арно Данжума.

Новакът в елита Шефийлд Юнайтед пък отпадна като хазаин с 2:3 след осъществяване дузпи от третодивизионния Линкълн Сити. Редовното време приключи 0:0, а при наказателните удари трима играчи на Юнайтед пропуснаха.

В дуел сред два противника от Висшата лига пък Бърнли надви над домакина Нотингам Форест с 1:0 с гол на Мохамед Андуни в последната минута и продължава напред.

Втородивизионният Блякбърн реализира внушителна победа с 8:0 над домакина Харогейт Таун от Лига 2, като седем разнообразни футболисти се разписаха, а Джон Бъкли вкара два пъти.