Булгаргаз трябва да договаря природен газ, а не министрите. Все

...
Булгаргаз трябва да договаря природен газ, а не министрите. Все
Коментари Харесай

Експерт: Булгаргаз трябва да договаря природния газ, не министрите

" Булгаргаз " би трябвало да договаря природен газ, а не министрите. Все още не са изпратени предложения за диалози за цените за идната година, съобщи пред NOVA NEWS инж. Кремен Георгиев от Асоциацията на топлофикационните сдружения.

По думите му, договарянията нормално се водят през септември. Има леко закъснение, само че това не е мотив за терзание ", изясни той.

Може да не стигнем до газова рецесия, щом не разчитаме единствено на един снабдител, предвижда събеседникът, като посочи, че мазут може да се употребява, само че за малко време и не е решение на казуса.

Топлофикация София " постоянно е имала отговорности към " Булгаргаз ", добави той.

Относно проблема със замърсяването от Топлоелектрическа централа " Брикел " Георгиев счита, че изказванията са PR акция. " Нелогично е да се разясняват превишени моментни стойности. Най-вероятно става въпрос за неточност в измерването. " - акцентира той.

" Не е ясно по какъв начин може да се понижи потреблението на газ. Топлофикациите не може на своя самодейност да икономисват газ. Инициативата за спестовност е имагинерно разбиране. " - счита още инж. Георгиев.
Източник: faktor.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР