БСП няма да ходи на среща и разговори с ГЕРБ-СДС

...
БСП няма да ходи на среща и разговори с ГЕРБ-СДС
Коментари Харесай

Борислав Гуцанов: БСП няма да разговаря с ГЕРБ за правителство

" Българска социалистическа партия няма да върви на среща и диалози с ГЕРБ-СДС за държавно управление ", заяви предБНР организационният секретар на Изпълнителното бюро на БСПБорислав Гуцанов.

" Въпросът е привършен с решенията на партията в събота ", добави Гуцанов.

Той заяви, че Българска социалистическа партия са получили покана от ГЕРБ-СДС, само че " имаме изрично решение за неподкрепа ". " За нас въпросът е привършен.Когато приказваме за държавно управление, няма да отидем. Ако се приказва за политики в Народно събрание, е обикновено да има избрани разговори. " - изясни Гуцанов, като призна, че не е осведомен с детайлите в поканата.

Той разяснява " изхвърлянето " на новия народен представител на социалистите Калоян Методиев.

" Националният съвет първо прикани Калоян Методиев, с голямо болшинство без нито един глас " срещу " или " въздържал се ",което рядко се случва, да се отдръпна от Народно събрание ", изясни Гуцанов.

Организационният секретарпосочи, че Методиев не е бил препоръчан на Национален съвет като претендент, когато са се редили листите.

" Беше оставено празно пространство за съдружен сътрудник или гражданска квота. Националният съвет не е обсъждал Методиев като претендент за народен представител. Той се появи при регистрацията на листата в изборната комисия. " - разкри Гуцанов.
Източник: faktor.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР