Брюж се класира за елиминациите на Шампионската лига за първи

...

Брюж стигна до елиминациите на Шампионската лига за първи път в историята си

Брюж се класира за елиминациите на Шампионската лига за първи път. Белгийският клуб приключи наедно 0:0 с Атлетико (Мадрид) в четвъртия кръг на груповата фаза.

В четири срещи отборът на треньора Карл Хьофкенс натрупа 10 точки и си подсигурява достъп до следващaта фаза на шампионата 2 кръга преди края на мачовете от групите.

Брюж сега е отпред в група B с 10 точки. Атлетико е на втора позиция с 4 точки, а Порто и Байер Леверкузен имат 3 точки. Ако през днешния ден Порто и Байер Леверкузен създадат тъждество, Клуб Брюж ще си подсигурява първото място в групата.

Брюж стигна до елиминациите на Шампионската лига за първи път в историята. Предишното достижение на клуба е достигането до 1/8-финалите на европейската купа през 1991 година

В допълнение, Брюж стана първият белгийски клуб от сезон 2015/16, който доближи етапа на елиминациите на шампионата. Тогава Гент съумя да го направи.
 Борусия (Дортмунд) - Севиля 1:1 в Шампионската лига
Борусия (Дортмунд) с значима точка против Севиля, класирането на испанците към този момент е мираж