Броят на молбите за убежище в Австрия е намалял драстично
Броят на подадените молби за леговище в Австрия продължава да понижава, съобщи АПА, заяви Българска телеграфна агенция.
Според данни на министерството на вътрешните работи общо 8637 души са подали заявки през първата половина на 2025 година Това съставлява спад с 36,7% спрямо първите 6 месеца на миналата година, когато са били регистрирани 13 634 молби.
По този метод продължава наклонността от 2023 година за понижаване на броя на молбите за леговище в страната. Най-голям бе броят им през 2022 година – 32 351 молби от началото на годината до края на юни.
На равнище Европейски Съюз от известно време също се следи спад, само че не толкоз огромен като в Австрия. Отново съгласно данни на вътрешното министерство в Европейския съюз са регистрирани с 23 на 100 по-малко подадени молби спрямо миналата година.
Министърът на вътрешните работи Герхард Карнер показа статистиката за първата половина на 2025 година тази заран на конференция в министерството.




