Британската полицията арестува втори заподозрян за кражбата на златната тоалетна

...
Британската полицията арестува втори заподозрян за кражбата на златната тоалетна
Коментари Харесай

Арестуваха втори заподозрян за кражба на златната тоалетна на Чърчил

Британската полицията арестува втори обвинен за кражбата на златната тоалетна от замъка, където се е родил Уинстън Чърчил, оповестява Българска телеграфна агенция.
Мъжът е на 36 години. Задържан е по съмнения за скрит план за кражба и е освободен, до момента в който продължава следствието. Обвинения още не са повдигнати нито против него, нито против първия обвинен, който беше арестуван в деня на кражбата на тоалетната от замъка " Бленъм ".

Златната тоалетна е от изложбата на италианския концептуалист Маурицио Кателан. Произведението, наречено " Америка ", е замислено като ирония за несъразмерното благосъстояние. То е изцяло функциониращо и е обвързвано с канализацията. Затова демонтирането му е предизвикало обилни вреди.

Златната тоалетна " Америка " беше изложена в музея " Гугенхайм " в Ню Йорк от септември 2016 година до лятото на 2017 година

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР