Брентфорд победи Ливърпул с 3:1 у дома, което бе шестият

...

Брентфорд видя сметката и на Ливърпул

Брентфорд победи Ливърпул с 3:1 вкъщи, което бе шестият следващ мач във Висшата лига, в който тимът няма загуба.

Домакините поведоха още в 19-та минута, когато Ибрахима Конате се означи автогол. " Пчеличките " удовиха задатъка си в 42-та миунта с попадение на Йоан Уиса. Преднитата им можеше да бъде по-голяма, защото през първата част бяха анулирани два гола.

Гостите от " Анфийлд " започнаха мощно второто полувреме и в 50-та минута Алекс Окслейд-Чембърлейн понижи изоставането на " мърсисайдци ".

Ливърпул продължи да нападна, само че без да сътвори рискови положения, с цел да може в края на мача Брайън Мбемо да се възползва от нова неточност на Конате и да оформи крайния резултат.

С този успех " пчеличките " стигнаха до седмата позиция в таблицата на Висшата лига с 26 точки, единствено две по-малко от тазвечершния противник, който остана на шесто място.
Източник: marica.bg