Бразилският полузащитник Рафиня се отличи с гол и две асистенции

...

Барселона прегази Интер Маями, нов блести с гол и две асистенции

Бразилският полузащитник Рафиня се отличи с гол и две асистенции при дебюта си за Барселона. Каталунците победиха с 6:0 отбора на Интер Маями в другарски мач, който се игра на американска земя.

25-годишният Рафиня подаде на Пиер-Емерик Обамеянг за първия гол в мача в 19-ата минута, а шест минути по-късно самичък повиши на 2:0. Отново досегашният състезател на Лийдс бе забъркан в третия гол, при който откри Ансу Фати и за испанския младеж не бе проблем да се разпише няколко минути преди почивката.

На полувремето старши треньорът на Барселона Шави смени целия си състав, само че гостите продължиха да преобладават.

В 55-ата минута Гави повиши на 4:0 след асистенция на Мемфис Депай, а тъкмо нидерландецът вкара петия гол за гостите в 69-ата минута. Още в идната офанзива Усман Дембеле прибави шести гол, с който оформи и крайния резултат.

Участие в срещата в Маями не взе новото попълнение Роберт Левандовски, който ще бъде показан пред медиите по-късно през днешния ден.

Американското турне на Барселона продължава в събота с мач против безконечния противник Реал Мадрид. Двубоят ще се играе в Лас Вегас.
 Челси увърта прехвърлянето Аспиликуета, с цел да печели време

Докато лондонският клуб не направи всички мечтани нови попълнения в защитата, испанецът няма да бъде освободен