Бразилия отново триумфира с титлата в олимпийския турнир по футбол

...

Бразилия спечели олимпийския футболен турнир

Бразилия още веднъж победи с купата в олимпийския шампионат по футбол при мъжете, като по този метод отбрани трофея си от Игрите от 2016 година Във финала в Йокохама “златистите” надделяха Испания с 2:1 след продължения. Бившият състезател на Барселона Малком донесе трофея с попадение в 108-ата минута.

Преди това в постоянното време съотборникът му Матеус Куня вкара за 1:0 в добавеното време на първото полувреме, а в 63-ата Микел Оярсабал изравни. В 38-ата, още при 0:0, Ричарлисон пропусна дузпа за Бразилия. Това е втори олимпийски трофей за “селесао”.

Бразилците бяха по-активни в по-голяма част от финала, като удариха и греда при 1:0. После обаче европейците освен че изравниха, а в края на постоянното време на два пъти гредата ги спря за златото.
Източник: fakti.bg