Брайтън победи с 3:2 у дома Манчестър Юнайтед в късния

...

"Брайтън" удари "Манчестър Юнайтед", облаците над Специалния се сгъстяват

" Брайтън " победи с 3:2 вкъщи " Манчестър Юнайтед " в късния неделен мач от втория кръг в британската Висша лига.

" Чайките " изненадващо поведоха в резултата с гол на Глен Мъри след асистенция на Соли Марч в 25-ата минута. Само 120 секунди по-късно Шейн Дъфи с удар от близко направи резултата 2:0 в интерес на домакините.

" Червените дяволи " върнаха едно попадение посредством Ромелу Лукаку, който се разписа в 34-ата минута с глава.

Две минути преди почивката Ерик Баи фаулира Паскал Грос в наказателното поле. Потърпевшият на нарушаването извърши дузпата и повиши резултата на 3:1.

След почивката мениджърът на гостите Жозе Моуриньо пусна в игра Маркъс Рашфорд и Джеси Лингард, само че това не докара до смяна в представянето на тима.

В четвъртата минута на добавеното време Дъфи фаулира резервата Маруан Фелайни в наказателното поле и Пол Погба фиксира крайния резултат 3:2.

След този мач двата тима имат по три точки и се намират в средата на класирането във Висшата лига.
Източник: btvnovinite.bg