Ботев завърши 0:0 при гостуването си на Славия в София.

...

Ботев с равенство срещу Славия като гост

Ботев приключи 0:0 при гостуването си на Славия в София. Пловдивчани би трябвало да съжаляват повече, че не взеха успеха, тъй като изпуснаха няколко много положителни положения изключително в края на дуела.

В 3-та минута Току стреля, само че топката мина около вратата.

В 6-та минута Виячки засече центриране с глава след осъществяване на корнер, само че Аргилашки внимаваше и улови.

В 10-та минута пред Маркиньос се отвори добра опция, откакто Неделев центрира, а бразилецът стреля с глава, само че Вуцов съумя да избие.

В 18-та минута Току стреля, само че Вуцов избави.

В 20-та минута Радослав Кирилов центрира към Тони Тасев, който от близко не съумя да засече добре и прати топката около вратата на Аргилашки.

До края на полувремето Нгуена за Славия и Маркиньос за Ботев стреляха, само че около вратата.

В 47-та минута Тони Тасев стреля от фаул,но около вратата.

В 59-та минута Маркиньос не съумя да засече от близко подаване на Рабей.

В 75-та минута Супрайен стреля, само че над вратата.

В 84-та минута Кевин Янсон опита да изненада Вуцов непосредствено от корнер, само че топката срещна външната част на мрежата и излезе в навън.

Секунди по-късно Маркиньос беше изведен добре от Тонев и стреля, само че ударът му беше избит от Вуцов в нов корнер за Ботев.

С равенството Ботев е четвърти с 26 точки,а Славия е на третото място с 27 точки.

Във вторник Ботев Пловдив приема Ботев Враца в промеждутъчен кръг от елита.

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Емил Виячки, Венцислав Керчев, Людовик Соарес, Ерол Дост, Кемельо Нгена, Тони Тасев (Питър Макрилос 79 мин.), Дарко Тасевски (Жуниор Мапуку 66 мин.), Радослав Кирилов (Кристиан Добрев 90 + 3 мин.), Емил Стоев (Мартин Анастасов 90 + 3 мин.)

Ботев: Георги Аргилашки, Николай Минков, Самюел Супрайен, Виктор Генев, Па Конате, Дилан Мертенс, Кевин Янсон, Реда Рабей (Димитър Тонев 74 мин.), Емануел Току, Тодор Неделев (Антоан Бароан 73 мин.), Маркиньос
Източник: trafficnews.bg