Ботев загуби за трети пореден път в първенството и остана

...

Черната серия за Ботев продължи и срещу Арда, тимът е на последното място

Ботев загуби за трети следващ път в шампионата и остана единственият тим без извоювана точка след първите три кръга. Тимът падна вкъщи с 0:2 от Арда. Тилев и Н`Диай вкараха головете за гостите.

Преди мача беше наградена легендата на Ботев Иван Занев, а срещата беше изгледана от новия народен селекционер Младен Кръстаич.

В 14-та минута Реда Рабей стреля от отдалеченост, само че над вратата.

В 16-та минута Мартин Секулич беше изведен ужасно той овладя доста добре и стреля, Симеонов беше усложнен при удара и изпусна топката, само че малко преди голлинията съумя да избави.

Последва и прекрасен удар на Етоо, който опита да изненада Симеонов, само че топката мина около вратата.

В 23-та минута удар на Светослав Ковачев беше избавен от Аргилашки.

В 27-та минута ужасно центриране на Етоо доближи до Минков, който обаче не съумя да насочи добър удар.

В 34-та минута удар на Иван Тилев от фаул беше избавен от Аргилашки.

В 36-та минута Иван Тилев беше изведен от Светослав Ковачев самичък против Аргилашки и вкара. Голът беше в началото анулиран поради засада, само че след обзор от ВАР попадението беше прието - 0:1.

В 48-та минута Брахими подаде към Секулич, само че нападателят не съумя да засече.

В 50-та минута Брахими стреля с глава, само че топката мина над вратата.

В 52-та минута Току стреля от отдалеченост, само че топката мина около вратата.

В 54-та минута Арда вкара втори гол, Тилев центрира от фаул, а Н`Диай се оказа самичък против Аргилашки и го разстреля за 0:2.

В 63-та минута Минков нацели напречната греда, откакто по-скоро се опита да стреля, само че се получи удар и топката се удари в гредата и излезе в навън.

В 68-та минута Етоо стреля, само че Симеонов улови.

В 89-та минута Току стреля с глава, само че ударът не затрудни Симеонов.

В добавеното време Нади стреля от фаул, само че над вратата.

Третата поредна загуба за Ботев в шампионата остави отбора единственият след първите три кръга в елита без извоювана точка и " канарчетата " са на последното място.

На 28 юли Ботев гостува на кипърския АПОЕЛ в среща реванш от Лигата на конференциите. Първият мач в София приключи 0:0. Следващият мач на пловдивчани в шампионата е на 31 юли - дуел против Локомотив София като посетител.

Ботев: Георги Аргилашки, Джеймс Етоо, Роберто Пунчец (Димитър Тонев 46 мин.), Виктор Генев, Самуел Супрайен, Николай Минков (Атанас Чернев 87 мин.), Реда Рабей (Хуго Ази 72 мин.), Дилан Мертенс (Точувку Нади 61 мин.), Емануел Току, Мохамед Брахими, Мартин Секулич (Бисер Бонев 72 мин.)

Арда: Васил Симеонов, Деян Лозев, Милен Стоев, Пламен Крачунов, Александър Георгиев, Илия Юруков, Лъчезар Котев, Светослав Ковачев (Ел Мами Тетах 83 мин.), Христо Иванов (Милен Желев 80 мин.), Иван Тилев (Иван Коконов 72 мин.), Ласана Н`Диай (Тонислав Йорданов 80 мин.)

Източник: trafficnews.bg