Ботев загуби у дома с 0:2 от шампиона Лудогорец в

...

Ботев загуби от Лудогорец след два бързи гола

Ботев загуби вкъщи с 0:2 от първенеца Лудогорец в среща от 24-ия кръг в елита. Гостите означиха в 13-та посредством Квадво Дуа и в 27-та минута посредством Якуб Пьотровски.
Прочетете още

В Ботев имаше смяна в титулярния състав, тъй като декларираният измежду стартовите 11 Антоан Конте се контузи и беше сменен от Йонатан Там.

Рик напредна излезе самичък против Игонен и опита пас, само че Етоо почисти в корнер, само че в ситуацията имаше и засада.

В 13-та минута Сон центрира към Квадво Дуа, който с глава надскочи Атанас Чернев и не остави шансове на Игонен за 0:1.

В 16-та минута Рик напредна и стреля, само че Игонен мазета.

В 21-та минута някогашният състезател на Ботев Тодор Неделев се контузи и беше сменен наложително от Педро Нареси.

В 27-та минута Лудогорец вкара и втори гол, откакто Фон Витри центрира в пеналта, а Якуб Пьотровски засече с глава и осъществя за 0:2.

В 40-та минута Антонио Перера се оказа самичък след осъществяване на корнер, само че той не успяда насочи прекрасен удар.

В края на полувремето Ивелин Попов стреля, само че Падт улови.

През втората част съвсем нямаше положения пред една от двете порти.

Във втората част имаш само изострен конфликт, сред Текпетей и Балоянис, в който пострада футболиста на Лудогорец, само че той продължи игра, а Балоянис получи жълт картон.

В 86-та минута Ивелин Попов насочи удар, само че той беше неакуратен.

В 89-та минута след центрира от фаул Руан стреля с глава, Игонен мазета и топката се удари в гредата, само че при добавката Квадво Дуа вкара трети гол, само че той беше анулиран.

В добавеното време Димитър Папазов насочи прекрасен удар, който беше избит в корнер от Падт.

Лудогорец е водач с 54 точки, а Ботев е 9-ти с 33 точки.

Следващата неделя Ботев гостува на ЦСКА.

Ботев:  Матвей Игонен, Джеймс Етоо, Атанас Чернев, Йонатан Там, Константинос Балоянис (Димитър Папазов 83 мин.), Янис Карабельов (Ехдже Укаки 46  мин.), Антонио Перера, Самуел Акере (Мохамед Брахими 64 мин.), Ивелин Попов, Уме Емануел (Ивайло Видев 73 мин.), Георги Николов (Мартин Секулич 46  мин.)

Лудогорец:  Серджио Падт, Аслак Фон Витри, Ноа Сонко Сундберг, Оливие Вердон, Франсиско Сон, Клод Гонсалвеш, Якуб Пьотровски, Бърнард Текпетей, Рик Джонатан, Тодор Неделев (Педро Нареси 22 мин.), Квадво Дуа

Източник: trafficnews.bg