Ботев продължава ужасния сезон и загуби и от последния Спартак

...

Ботев го закъса много, падна и от последния

Ботев продължава ужасния сезон и загуби и от последния Спартак Варна като посетител с 3:2. Пловдивчани уцелиха и три греди, само че изгубиха за повторно от дилетант през този сезон, откакто тимът падна и от Хебър. След нулево първо полувреме през втората част паднаха пет попадения - Васев откри за домакините, а Брахими си означи автогол. Бароан от дузпа върна едно попадение, само че Руменов вкара трети гол. Крайният резултат оформи Ману също от дузпа.
Прочетете още

В 6-та минута удар на Бароан мина около вратата.

В 17-та минута Ивей стреля от воле, само че над вратата.

В 19-та минута прекрасен удар от отдалеченост на Херман затрудни Дичевски, който боксира, а по-късно топката се удари и в напречната греда преди да излезе в корнер.

В 28-та минута удар на Етоо мина над вратата.

В 36-та минута удар на Рабей беше избавен.

В 43-та минута Ману беше изведен добре и стреля в пеналта, само че ударът му беше избит в корнер от състезател на Спартак.

В 47-та минута Спартак откри резултата, Здравко Димитров напредна и пусна по тревата пас в наказателното поле за Божидар Васев, който от дъгата на вратарското поле осъществя за 1:0.

В 52-та минута Виктор Митев центрира от корнер, а Брахими се опита да почисти топката с глава, само че вместо това я вкара в личната си врата - 2:0.

В 55-та минута Ботев получи дузпа, Будинов фаулира Брахими в наказателното поле и съдията отсъди углавен удар. Бароан застана зад топката и понижи - 2:1.

В 68-та минута Етоо стреля, само че топката срещна напречната греда, това беше трета греда за " канарчетата " от началото на сезона.

В 74-та минута Здравко Димитров проби и навлезе в наказателното поле, стигна се до съществено безредие, а топката доближи до Румен Руменов, който на опразнената врата вкара за 3:1.

В добавеното време Брахими центрира, а Бароан засече с глава, само че топката срещна напречната греда.

В добавеното време Пламен Димов фаулира Ману в наказателното поле и съдията отсъди втора дузпа за пловдивчани, която Ману пропусна дузпата, откакто Дичевски избави, само че при добавката той не сгреши и понижи - 3:2.

Ботев е на 15-то място със 7 точки, а Спартак остава финален, само че към този момент с 4 точки и първа победа за новия сезон.

В идващите две седмици Ботев ще почива поради паузата за националните тимове, а в този интервал отборът ще изиграе и една контрола против Марица.

Спартак:  Иван Дичевски, Никола Борисов, Пламен Димов, Илкер Будинов, Ивайло Климентов, Емануел Моура, Румен Руменов, Божидар Васев (Янчо Андреев 88 мин.), Виктор Митев (Велислав Боев 69 мин.), Ромийш Ивей (Леандро Мартинс 76 мин.), Здравко Димитров (Денис Баланюк 88 мин.)

Ботев:  Хидает Ханкич, Роберто Пунчец (Джаспър ван Хертъм 72 мин.), Самуел Супрайен, Виктор Генев (Мартин Секулич 72 мин.), Рой Херман (Димитър Тонев 62 мин.), Джеймс Етоо, Реда Рабей, Мохамед Брахими (Николай Минков 62 мин.), Дилан Мертенс (Емануел Току 51 мин.), Елвис Ману, Антоан Бароан

Източник: trafficnews.bg