Ботев Пловдив разгроми Септември с 5:0 в отложен мач от

...

Виана с 4 гола за "Ботев" при разгром над "Септември"

" Ботев " Пловдив разгроми " Септември " с 5:0 в отсрочен мач от 4-ия кръг на Първа лига на стадиона в " Коматево ". В воин се трансформира Фернандо Виана, който означи четири гола. Дуде Ндонгала, който също изигра доста мощен мач, също се разписа.

Този триумф изведе " жълто-черните " на шесто място в класирането с актив от 17 точки. Толкова има и седмият " Берое ".

Виана откри в 25-ата минута, когато засече центриране на Ндонгола. След почивката пред вратата на " Септември " се развихри вихър - Ндонгола удвои в 57-ата минута с хубаво осъществяване, а след това Виана се разписа още три пъти.

Така бразилецът има към този момент 9 попадения от началото на сезона. Лидер при реализаторите е Фернандо Каранга от ЦСКА с 12.
Източник: btvnovinite.bg