Ботев Пловдив победи Септември с 2:0 в среща от 15-ия

...

"Ботев" се разигра накрая за 2:0 срещу "Септември"

" Ботев " Пловдив победи " Септември " с 2:0 в среща от 15-ия кръг на Първа професионална лига. Двете попадения паднаха в края на мача, а техни създатели бяха двете запаси на " канарчетата " - Васил Шопов и Иван Василев.

Така след мача домакините от Пловдив остават на 5-о място в класирането, а " Септември " са предпоследни.

През първото полувреме двата тима демонстрираха не изключително атрактивен футбол, а лек превес имаха домакините от " Ботев ". Точни удари към двете порти липсваха, като и двата отбора си размениха по една заплаха, само че топката излезе в навън.

Първото по-сериозно състояние в мача пристигна секунди след старта на второто полувреме. Стивън Петков шутира мощно от 7 метра, а топката излезе в навън. В 52-рата минута Вутов също стреля по посока на вратата, а ij,dgcj Янко Георгиев улови.

Снимка: Lap.bg

" Септември " отговори с офанзива в 67-ата минута. Байду имаше опция да открие резултата, само че топката мина на сантиметри от гредата. Последваха нови пропуски на Стивън Петков и Пиргов. Балтанов също не съумя да вкара.

Все отново голът падна в 89-ата минута. Тогава Иван Стоянов направи груба неточност и не съумя да почисти добре. Васил Шопов се възползва и с бедро прати топката във вратата на " Септември " за 1:0.

Минута по-късно Стилиян Николов спря нова офанзива на домакините с ръка, а съдията му сподели червен картон и отсъди дузпа. Антонио Вутов обаче уцели страничния дирек, вместо да означи. Атаката продължи и друга запаса - Иван Василев, направи резултата 2:0 в последните секунди.
Източник: btvnovinite.bg