Ботев и Локомотив завършиха 1:1 в пловдивското дерби на Елитната

...

Ботев и Локо стигнаха до 1:1 в дербито при старшата

Ботев и Локомотив приключиха 1:1 в пловдивското дерби на Елитната юношеска група до 19 година Двубоят на централния терен в Коматево не предложи кой знае какво качество, само че приключи като същинско дерби. След доста страдания домакините съумяха да изравнят, а в последната секунда малшансът им попречи да стигнат и до цялостен поврат. Наставникът на жълто-черните Тодор Киселичков бе дал късмет за изява на момчета от по-малките набори, измежду които и роденият през 2002 година Станислав Шопов.
Черно-белите най-вече се защитаваха и търсеха шанса си на контри. Централният бранител Николай Георгиев с глава удари греда след четвърт час игра. При една от редките контри  Октай Юсеин изкусно се освободи от двама бранители в пеналта и откри в 29-ата минута.
Канарчетата владееха повече топката, само че рядко стигаха до преференциални позиции пред вратата на Венцислав Янков. В 46-ата минута Слави Шопов беше покрай това да изравни. Плеймейкърът преодоля двама бранители, стреля с левия крайник, топката обаче срещна страничната греда. Силните минути за канарчетата продължиха. В средата ма частта темпото на игра доста падна и положения пред вратите липсваха. Малко преди края въпреки всичко Ботев оказа заключителен напън и това донесе триумф. Димитър Богданов наказа съперника в 85-ата минута, а в продължението още веднъж той нацели напречната греда, откакто трансферира стража на Локо Янков. Смръфовете разчитана ха много от играчите, които се готвят с мъжете.
Ботев: Ст. Ангелов, Ат. Янков, В. Василев, В. Марков, Д. Аврамов, Стайков, Шопов, Бастунов, М. Златков, Татаров, Д. Богданов
Локомотив: В. Янков, Ходжабрпоур, В. Иванов, Д. Груев, Н. Кехайов, Юсеин, Тинков, Н. Георгиев, Исуф, Главчев, Законов
Източник: marica.bg