БОСТЪН — Надявайки се да избегнат 28-ма поредна загуба, която

...

Пистънс завързаха най-дългата серия от загуби в историята на НБА след продължителната загуба от Селтикс

БОСТЪН — Надявайки се да избегнат 28-ма поредна загуба, която да подхожда на най-дългата серия от загуби в историята на НБА, Детройт Пистънс принудиха продължения против най-хубавите в лигата Селтикс в четвъртък вечер преди Бостън да се възвърне и да завоюва със 128-122.

Въпреки че стигна до продължения за първи път в скида, Детройт се изравни с „ Доверете се на процеса “ Филаделфия 76-ърс с 28 поредни загуби.

Пистънс се нуждаят от победа вкъщи против Торонто в събота вечер, с цел да избегнат възстановяване на върха.

Детройт откри най-високата за сезона преднина от 21 точки през първото полувреме, единствено с цел да изостане със 106-100 в последните две минути от постоянното време.

Джейдън Айви вкара шест следващи точки, с цел да изтрие изоставането, след което Боян Богданович отстъпи 4,6 секунди до края, с цел да го изпрати в OT.

Но Дерик Уайт вкара 10 от своите 23 точки в продължения интервал, а Кристапс Порзингис имаше шест в продълженията – забивайки след п...