Боряна Калейн дебютира за България на европейско първенство по художествена

...

Боряна Калейн дебютира с бронзов медал на европейско

Боряна Калейн дебютира за България на европейско състезание по художествена гимнастика с бронзов орден във финала на топка.
18-годишната гимнастичка изигра ужасно танцувалната си комбинация и съдиите я оцениха с 21,800 точки.
 Тасева, Калейн и Владинова ще вземат участие на държавното състезание
Европейска шампионка на топка стана Арина Аверина с 22,850, а среброто отиде при нейната сънародничка Александра Солдатова.

Катрин Тасева не съумя да покаже топката си в цялостния ѝ искра, допускайки неточност в самия завършек на съчетанието. Тя се подреди седма в този край.

Последният орден на топка от Европейско състезание за България е на Силвия Митева. Тя завоюва бронз от шампионата във Виена през 2013 година.

Във финала на обръч Боряна Калейн позволи груба неточност. Изпускане на риск ѝ коства по-предно класиране и тя приключи седма.

Другата българка, която взе присъединяване в този край - Невяна Владинова, остана в подножието на медалите, завършвайки четвърта.

Източник: offnews.bg