Борусия (Мьонхенгабах) направи голяма крачка към участие в Шампионската лига

...

Гладбах е на точка от Шампионската лига

Борусия (Мьонхенгабах) направи огромна крачка към присъединяване в Шампионската лига през идващия сезон, откакто победи с 3:1 като посетител последния в класирането Падерборн в 33-тия кръг на Бундеслигата. Така " жребците " се възползваха оптимално от неверната стъпка на Байерн (Леверкузен), който загуби с 0:2 от Херта (Берлин). По този метод двата тима си размениха местата в класирането и в последния кръг Борусия (Мьонхенгладбах) би трябвало да завоюва точка точно против Херта, с цел да си подсигурява четвъртото място. Предимството на Гладбах е много по-добрата голова разлика от тази на " аспирините ", а и двете точки, които сега тимът има като преднина пред главния си противник.
Into the top 4 we climb! #GladToBeBach #SCPBMG 1-3 pic.twitter.com/lfvSScEZqC
— Gladbach (@borussia_en) June 20, 2020

Патрик Херман откри резултата още в четвъртата минута, откакто довкара топката, която преди този момент Цингерле бе избил след удар на Емболо. В 54-тата минута Падерборн изненадващо изравни резултата. Свен Мичел направи двойно със Сърбени, след което стреля в десния ъгъл за 1:1. Само минута по-късно обаче гостите получиха дузпа поради това, че Хюнемайер фаулира Щиндъл. Потърпевшият осъществя от бялата точка, давайки още веднъж задатък на Гладбах. Виновникът за дузпата Хюнемайер пък изцяло провали своя тим 10 минути по-късно, когато си издейства втори жълт картон и бе изпъден.

В 73-тата Щиндъл постави дефинитивно точка на разногласието с втория си гол през днешния ден. Този път нападателят се разписа с глава от пет метра.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК!

Бундеслига 33 кръг, събота 20 юни  Падерборн 1:3краен резулат  Борусия Мьонхенгладбах