Борусия Дортмунд размаза гостуващия Кьолн с 6:1 в мач от

...

Дортмунд смачка на пух и прах козлите, вкара им цели шест гола

Борусия Дортмунд размаза гостуващия Кьолн с 6:1 в мач от 25-ия кръг на Бундеслигата. По този метод вестфалци излизат краткотрайно преди всичко в класирането с актив от 53 точки, на 1 пред Байерн Мюнхен, който е с мач по-малко. „ Козлите “ са 13-и в 27 пункта.

Борусия излезе напред в резултата след четвърт час игра. Дониел Мален откри непокрития Рафаел Герейро в наказателното поле, а португалецът с превъзходен завършващ удар заби топката в долния десен ъгъл за 1:0.

Само две минути по-късно Дортмунд осъществя второ попадение. Рафаел Герейро откри Себастиен Алер, който си освободи пространство за удар и оплете топката в мрежата, пращайки я в горния ляв ъгъл.

Марко Ройс оползотвори ново положително подаване и с неспасяем удар в горния десен ъгъл повиши на 3:0.

Четири минути по-късно Никлас Зюле комбинира с Мален, той се измъкна от противниковата защита и вкара четвърти гол за Борусия Дортмунд.

В 42-ата минута Кьолн стигна до почетно попадение, откакто Дави Зелке засече подаване в наказателното поле и остави вратаря на домакините беззащитен.

Борусия за малко понижи оборотите, само че в 69-ата минута осъществя пето попадение. Отскочила топка падна в краката на Себастиен Алер, а той с акуратен удар покрай левия непряк дирек се разписа за 5:1.

Само две минути по-късно Дониел Мален изведе Марко Ройс, а капитанът на Борусия Дортмунд с мощен удар в долния десен ъгъл оформи крайното 6:1.
Източник: novsport.com