Борусия (Дортмунд) победи у дома втородивизионния Падерборн с 3:2 след

...

Холанд спаси Борусия Дортмунд от голям резил за Купата

Борусия (Дортмунд) победи вкъщи втородивизионния Падерборн с 3:2 след продължения и се класира за четвъртфиналите в шампионата за Купата на Германия.

Емре Джан (6) и Джейдън Санчо (16) дадоха удобен задатък на домакините след асистенции на Томас Дилейни и Ерлинг Холанд. През втората част Юлиан Юстван (79) понижи, а в последните секунди от постоянното време гостите получиха правото да изпълнят дузпа и Принс-Осей Овусу (90+7-дузпа) и прати мача в продължения.

Още в първото от двете продължения Ерлинг Холанд (95) се разписа след пас на Дилейни и този гол на детето-чудо от Норвегия се оказа решителен за класирането на вестфалци в идната фаза. При попадението останаха подозрение за засада на норвежеца. До края на продълженията Падерборн притисна противника си, само че не съумя да осъществя трети гол във вратата на Марвин Хитц, а „ жълто-черните “ разчитаха на контраатаки, само че пропуски направиха Джейдън Санчо, Ерлинг Холанд и Рафаел Гереро.
Източник: fakti.bg