Борещият се за мястото си в Ла Лига Валядолид стигна

...

Валядолид излезе над чертата, а Райо Валекано изпадна

Борещият се за мястото си в Ла Лига Валядолид стигна до скъпоценна домакинска победа с 1:0 над Атлетик Билбао и се измъкна от зоната на изпадащите при два оставащи кръга. Този резултат пък значи, че Райо Валекано губи мястото си в елита още в първия си сезон след завръщането си в него. “Пчеличките” към този момент нямат по какъв начин да наваксат изоставането от 7 точки. Под чертата са още Жирона и Уеска.

Съдбата на Валядолид към този момент е в ръцете на отбора, тъй като победи над Райо Валекано и Валенсия ще подсигуряват мястото при най-големите и през идния сезон. Отборът на Роналдо има преимущество пред Жирона в директните конфликти, само че пък отстъпва на Уеска.

Уалдо Рубио вкара оказалия се единствен гол на стадион “Хосе Сорийя”. Той беше прецизен в 21-вата минута.

1 - Real Valladolid have won nine games by a one goal margin in nine games in #LaLiga this season, more than any other team in the Top 5 European Leagues (100% wins of this way). Suffering pic.twitter.com/BBQKzP4cRq
— OptaJose (@OptaJose) May 5, 2019
Билбао е на седма позиция, която би го пратила в Лига Европа. В оставащите два кръга баските ще би трябвало да хвърлят старания, с цел да не бъдат задминати от някой от идващите отбори в класирането.

Валядолид доминираше в дълги стадий от мача против “лъвовете”, само че към края функциите се размениха. Само шансът избави домакините от изравнително попадение, като един път даже гредата спря гостите. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 36 кръг, неделя 5 май  Реал Валядолид 1:0краен резулат  Атлетик Билбао