Болоня се изкачи на седмо място в класирането на италианското

...

Болоня се изкачи на седмо място в Италия с победа срещу Фрозиноне

Болоня се изкачи на седмо място в класирането на италианското състезание по футбол, откакто завоюва с 2:1 против Фрозиноне като хазаин. " Червено-сините " са с 14 точки, колкото има и тимът на Рома след победа с 1:0 над Монца по-рано през днешния ден.

Болоня изкова победа още в първата четвърт на мача, стигайки до два гола в границите на три минути. В 19-ата Люис Фъргюсън откри резултата в интерес на домакините, а малко по-късно прецизен за 2:0 бе Лоренцо Де Силвестри.

За Фрозиноне, който е 12-и в класирането, прецизен бе Матиас Суле от дузпа през второто полувреме.

Салернитана и Каляри пък останаха без победа в италианското състезание, откакто приключиха наедно 2:2 в директния мач сред последните два тима в класирането. Булайе Диа вкара от дузпа в петата минута на добавеното време за Салернитана, оформяйки крайния резултат. Той бе прецизен за 1:1 в 86-ата минута, а две по-късно Бенито Виола даде още веднъж задатък на Каляри.

Двата тима имат общ брой от седем точки от началото на сезона.