ЛСД или убийство: Какво се е случило с тийнейджърите в Благо...
Благоевград е в печал след драматичен случай, помрачил празничния 24 май. 16-годишно момиче почина след рухване от петия етаж на жилищен блок в града, а 17-годишен юноша оцеля по знамение след полет от същата постройка. Той е настанен в тежко положение в столичната болница „ Пирогов “ и продължава да се бори за живота си.
Разследващите работят по всички вероятни версии за случилото се, като не изключват и тази за тежко престъпно закононарушение. Според първичната информация, в жилището, от който са паднали младежите, е имало група младежи, а по случая към този момент има двама арестувани.
Версия за приложимост на ЛСД
Още през вчерашния ден полицията удостовери, че участниците в събирането са употребявали опиати. Източници от следствието показват, че най-вероятно става въпрос за ЛСД – опиат, който провокира мощни халюцинации и нарушава усещанията за време и пространство.
Единият от арестуваните е бил открит в жилището в несъответстващо положение. Според проверяващите следва да се обясни какво тъкмо се е случило в часовете преди нещастието.
17-годишното момче е оживяло с помощта на дърветата зад блока, които са омекотили удара при рухването.
Омбудсманът на община Благоевград Злата Ризова разгласи, че провежда незабавна среща с учебни шефове и представители на полицията поради възходящия проблем с опиатите измежду учениците.
„ Ние сега си приказваме пред блок, пред който е починало едно дете. Значи сме закъснели “, съобщи тя.
По думите ѝ обществото, институциите и родителите носят обща отговорност за протичащото се.
„ Трябва да приказваме непрестанно с децата. Не можем повече да си затваряме очите. Това не трябва да бъде следващото знамение за три дни “, сподели още Ризова.
Тя акцентира, че опиатите към този момент са извънредно леснодостъпни за младежите, в това число посредством интернет.
Разследващите работят по всички вероятни версии за случилото се, като не изключват и тази за тежко престъпно закононарушение. Според първичната информация, в жилището, от който са паднали младежите, е имало група младежи, а по случая към този момент има двама арестувани.
Версия за приложимост на ЛСД
Още през вчерашния ден полицията удостовери, че участниците в събирането са употребявали опиати. Източници от следствието показват, че най-вероятно става въпрос за ЛСД – опиат, който провокира мощни халюцинации и нарушава усещанията за време и пространство.
Единият от арестуваните е бил открит в жилището в несъответстващо положение. Според проверяващите следва да се обясни какво тъкмо се е случило в часовете преди нещастието.
17-годишното момче е оживяло с помощта на дърветата зад блока, които са омекотили удара при рухването.
Омбудсманът на община Благоевград Злата Ризова разгласи, че провежда незабавна среща с учебни шефове и представители на полицията поради възходящия проблем с опиатите измежду учениците.
„ Ние сега си приказваме пред блок, пред който е починало едно дете. Значи сме закъснели “, съобщи тя.
По думите ѝ обществото, институциите и родителите носят обща отговорност за протичащото се.
„ Трябва да приказваме непрестанно с децата. Не можем повече да си затваряме очите. Това не трябва да бъде следващото знамение за три дни “, сподели още Ризова.
Тя акцентира, че опиатите към този момент са извънредно леснодостъпни за младежите, в това число посредством интернет.
Източник: marica.bg
КОМЕНТАРИ




