Бившият номер 6 в световната ранглиста Гаел Монфис (Франция) и

...

Монфис и Пея отпаднаха на старта на турнира в Мюнхен

Бившият номер 6 в международната класация Гаел Монфис (Франция) и миналогодишният финалист Гуидо Пея (Аржентина)  отпаднаха в първия кръг на шампионата по тенис на червени кортове в немския град Мюнхен с награден фонд 501345 евро. Седмият в схемата Монфис загуби от Мирза Башич (Босна и Херцеговина) с 2:6, 6:3, 3:6 за 96 минути. Башич, който през февруари игра край на конкуренцията от АТП 250 в София, взе безапелационно първия сет, само че във втората част Монфис съумя да изравни след решителен пробив в шестия гейм. Босненецът, 90-и в света сега, започва стремително в третата част и поведе с 3:0, като до края съумя да резервира преимуществото си. Във втория кръг той ще играе против квалификанта Мартин Клижан (Словакия).

Вицешампионът от 2017 година Пея пък отпадна след проваляне от унгареца Мартон Фучович с 4:6, 5:7. Фучович взе първия сет с единствен брейк в седмия гейм, а във втората част на два пъти пропиля пробив задатък, само че съумя да вземе за трети път подаването на противника за 6:5 и по-късно затвори мача при личен сервис.
Източник: bnr.bg