Бившият главен прокурор Иван Гешев написа пост в профила си

...
Бившият главен прокурор Иван Гешев написа пост в профила си
Коментари Харесай

Никой не може да се пребори с корупцията, когато тя е държавна политика: Гешев

Бившият основен прокурор Иван Гешев написа пост в профила си във Фейсбук. Той съставлява послание към нацията. В него Гешев удостоверява, че е подал оставка като прокурор. По думите му когато мафията е мощно притисната от правото и закона, тя бърка.

Ето текста на обръщението:

Каква е през днешния ден действителността в Родината ни?

Намираме се на кръстопът, намираме се във време разделно.

Или ще се преборим за истината и за справедливостта, или ще предадем завета на хилядите, починали за свободата на националната страна България.

Или ще отхвърлим измамата и гаврата на корумпираните политици и ще се извисим като народ в целия си растеж, или ще се примирим с наведена глава и в никакъв случай към този момент няма да можем  да се надигнем.

Или ще защитим българските полезности и добродетели и националното ни и персонално достолепие, или ще пожертваме бъдещето на страната ни  - бъдещето на децата и внуците ни.

Изборът е на всеки един от нас.

Мафията, без значение какъв брой надълбоко е проникнала в обществено-политическия живот и с какви запаси разполага - тя неизбежно бърка тогава, когато е мощно притисната от правото и закона.

Цялото ни общество през днешния ден е изправено пред избор.

Аз направих своя избор - да не мълча и да не преклонявам глава пред несправедливостта.

Днес приказвам последно като  магистрат, откакто съблюдавах закона и след тридесет години работа за хората подадох оставка като прокурор.

Направих го със съзнанието, че никоя прокуратура не може да се пребори с корупцията и кражбите тогава, когато корупцията и кражбите са превърнати в държавна политика.

Затова през днешния ден приказвам на българите в България - по този начин, както дадох обещание - с ясното схващане, че политическите проблеми се позволяват с политически средства.

Днес ви давам обещание единствено едно - да продължа борбата за истина и правдивост в нашето Отечество.

Няма да ви предам!

Няма да ви излъжа!

Бог да пази България!
Източник: 18min.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР