Бившият елитен английски рефер Хауърд Уеб, който неведнъж е бил

...

Хауърд Уеб призна за една дузпа, която е подарил на Манчестър Юнайтед за знаменит обрат

Бившият първокласен британски рефер Хауърд Уеб, който нееднократно е бил упрекван от почитатели на други тимове, че е помагал на Манчестър Юнайтед, призна за едно свое решение в интерес на " алените дяволи ", което е било неверно. Става дума за една дузпа през 2009 година. Манчестър Юнайтед приема Тотнъм на " Олд Трафорд " през април, а резултатът е 2:0 в интерес на гостите след голове на Дарън Бент и Лука Модрич. Преди началото на този дуел " алените дяволи " имат преднина единствено от три точки пред безконечния си противник Ливърпул в борбата за купата. Десетина минути след началото на втората част Уеб отсъжда дузпа в интерес на домакините за нарушаване на Аурелио Гомеш против Манчестър Юнайтед. Кристиано Роналдо е прецизен от бялата точка за 1:2. След това домакините съумяват да стигнат до цялостен поврат след нови голове на Уейн Рууни, Роналдо и Димитър Бербатов. Крайният резултат е 5:2 в интерес на Манчестър Юнайтед.

" Видях по какъв начин Карик влиза в наказателното поле и стига пръв до топката, а вратарят го събаря. Беше елементарно взето решение от мен. Очаквах нормалните бегли митинги от футболистите, само че вместо това видях голямото удивление и учудване на Гомеш. За секунди разбрах, че явно съм сбъркал с решението си. Не го трансформирах, тъй като нямах никакви други доказателства, че съм сбъркал, с изключение на вътрешното възприятие за това. Дори се надявах Роналдо да изпусне дузпата, само че той вкара. Когато си арбитър, можеш да видиш смяната в импулса на двата тима. При 1:2 към момента не се знае, само че при 2:2 към този момент можеш да схванеш накъде отива мачът ", описа Уеб пред The Athletic.