Биатлонистката Милена Тодорова направи отлично състезание в олимпийския спринт на

...

Страхотна Милена Тодорова влезе в топ 20 на 7.5 км в биатлона

Биатлонистката Милена Тодорова направи чудесно съревнование в олимпийския спринт на 7,5 км на Игрите в Пекин. Тя зае 17-ото място на 1:31,1 минути след шампионката Марта Осбу Ройзеланд. Спортистката от Троян пропусна една цел на първата пукотевица - лежащ, и трябваше да направи наказателна обиколка.

Тодорова записа второто най-хубаво достижение за България от олимпиадата след 15-ото място на Радослав Янков в сноуборда.
 Иво Нисканен сграбчи златото на 15 км в ски бягането

Финландецът завоюва своето второ самостоятелно олимпийско злато

Златният орден завоюва безапелационно норвежката Ройзеланд с време 20:44,3 минути и безгрешна пукотевица. Втора на 30,9 секунди е Елвира Йоберг от Швеция, а бронзовото отличие заслужи Доротея Вирер от Италия, която финишира на 37,2 секунди след шампионката.

Останалите българки са отвън първите 70. Мария Здравкова е 78-а на 3:54,8 минути след победителката и една неточност на огневия рубеж. Нина Кадева е 84-а на 4:42,1 минути, а безспорната дебютантка Лора Христова направи четири неточности в дебюта си и приключи на 5:43,4 на последното 89-о място.