Берое (Стара Загора) победи гостуващия Цинкарна Целе (Словения) със 73:71

...

Берое отказа словенки в Адриатическата лига

Берое (Стара Загора) победи гостуващия Цинкарна Целе (Словения) със 73:71 (17:21, 21:10, 16:19, 19:21) в среща от десетия кръг на постоянния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за дами. Двата тима на няколко пъти разменяха водачеството в резултата в хода на срещата, като до последните секунди спечелилият не бе явен.

Българският отбор е на второ място в класирането с осем победи от началото на сезона, а Цинкарна е с баланс 5-5 на петата позиция. Лидер е Будучност (Черна гора) с 9-2.

Възпитаничките на Татяна Гатева отстъпваха с 4 точки след първата част, само че изиграха мощни втори 10 минути и след 21:10 имаха задатък от 38:31 на почивката. В началото на третата част домакините поведоха с 42:32, само че гостенките дадоха отговор със серията от 12:0 и направиха поврат 44:42. След това Виолина Кочева вкара панер и тройка, а Жаклин Златанова осъществя две точки и Берое още веднъж поведе с 49:44.

Преди финалните 10 минути българките имаха задатък от 54:50, само че 5:40 минути преди сирената Цинкарна още веднъж стигна до поврат - 64:62. Кочева вкара нова тройка за 65:46, последвана от още една на Златанова. 7 секунди преди сирената резултатът беше еднакъв 69:69, само че до края българките вкараха четири наказателни удара против един панер за противника и завоюваха мача.

За Берое се отличи Виолина Кочева с 23 точки, от които 5 тройки. Жаклин Златанова беше покрай " дабъл-дабъл " с 16 точки и 9 битки, а 12 точки добави Анджела Делич. За Цинкарна Целе Снежана Богичевич вкара 19 точки, Сара Гарич - 12, а с 10 се регистрира Маруша Сеничар.
Снимки: Владимир Иванов, Sportal.bg